Weekend Majowy 2012 z Klubem „Jednoślad”

Zarząd Klubu Turystyki Rowerowej ”Jednoślad” zorganizował w majowy weekend kilka imprez plenerowych dla swoich członków jak i sympatyków turystyki rowerowej. W imprezach wzięło udział 75 rowerzystów . Razem przejechaliśmy 315 km.

W dniu 27.04.2012 grupa naszych członków wzięła udział w rajdzie rowerowym zorganizowanym przez Oddział PTTK „Huta Andrzej” w Zawadzkiem. Zwiedziliśmy leśne arboretum przy leśniczówce Jaźwin , zespół poklasztorny Cystersów  w Jemielnicy ,               „ Śląski Katyń” w Barucie , Chatę Śląską w Kielczy i Izbę leśno – Przyrodniczą Nadleśnictwa Zawadzkie. W rajdzie tym wzięło udział 10 członków naszego klubu. Trasa liczyła 80 km.

W dniu 29 .04.2012 odbył się rajd dla średnio zaawansowanych rowerzystów na trasie Dobrodzień – Kadłub – Osiecko – Zębowice – Zawada i z powrotem . Trasa rajdu liczyła   100 km . udział wzięło 5 członków naszego klubu . Była to tzw. „czasówka”

W dniu 1.05.2012 odbyła się kolejna impreza plenerowa czyli rajd „Dookoła Turawy”.

Z Dobrodzienia do Turawy jechaliśmy ścieżkami leśnymi. Jezioro objechaliśmy wałem. Wróciliśmy do domu przez Ozimek , Krasiejów , Staniszcze Małe  i Myślinę. W rajdzie udział wzięło 30 członków naszego klubu. Trasa liczyła 70 km.

W dniu 3.05.2012 zorganizowaliśmy rajd rowerowy „Doliną Małej Panwi” Wspólnie z rowerzystami z Sierakowa Śląskiego zwiedziliśmy atrakcje turystyczne tego regionu. Rajd od Staniszcz Małych do Kadłuba i Spóroka poprowadziła Pani Janina Urbańczyk wraz z mężem . Pani Janina jest miejscowym przewodnikiem turystyki rowerowej . Zwiedziliśmy „Czarny Dół” , „Żródełko zgody i miłości” , „Ptasi stawek” , kościół w Staniszczach , zabytkowy most w Ozimku. Zostaliśmy poczęstowani kołoczem i kawą a w Krasiejowie zjedliśmy pyszną zupę. Za wspaniałe przyjęcie naszej grupy wręczyliśmy Pani Urbańczyk pamiątkowy puchar .

W rajdzie uczestniczyło 31 rowerzystów . Przejechaliśmy 65 km.

W załączeniu zdjęcia z poszczególnych imprez.

 

Józef Włodarz

Rajd PTTK Zawadzkie


Category: 2012.05 - Maj
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed.Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.