Rajd „Kadłub”

W dniu 4 .09.2011 Zarząd Klubu Turystyki Rowerowej „Jednoślad” zorganizował kolejną siedemnastą imprezę plenerową w tegorocznym sezonie . Tym razem pojechaliśmy do Spóroka i Kadłuba pod Strzelcami Opolskimi . W Spóroku przywitała naszą grupę Pani Urbańczyk Janina wraz z mężem i koleżanką. Wspólnie pojechaliśmy zwiedzić                „Ptasi Stawek” oraz „Źródełko Zgody i Miłości” . Następnie w Centrum Aktywności Wiejskiej zostaliśmy poczęstowani kawą i kołoczem . Tam zobaczyliśmy również „Mieszkanie Romantyczne” czyli wyposażony w niezbędne meble pokoik ,  gdzie zwaśnione pary mogą dojść do porozumienia po spędzeniu romantycznego wieczoru i nocy. Chętnych nie brakuje , bo do tego „porozumienia” otrzymują kolację i winko gratis a rozwodów w Spóroku nie ma. Potem z naszymi przewodnikami pojechaliśmy do Kadłuba , gdzie zwiedziliśmy „Choleraberg „ W miejscu tym pochowano w roku 1873 wszystkich zmarłych z tej okolicy na epidemię cholery. Serdecznie dziękujemy naszym przewodnikom za bezinteresowne zapoznanie nas z historią tych miejsc oraz poczęstunek. Na pamiątkę tego spotkania wręczyliśmy Pani Urbańczyk i jej mężowi naszą klubową chorągiewkę.

W rajdzie wzięło udział 40 członków i sympatyków naszego klubu. Przy pięknej , słonecznej pogodzie i miłej atmosferze pokonaliśmy 65 km. W pełni zrelaksowani wróciliśmy do Dobrodzienia o godz. 20.W załączeniu kilka zdjęć. Informacje i zdjęcia z poszczególnych imprez prezentujemy na naszej tablicy informacyjnej w rynku obok ogródka letniego.

Do 4.09.2011 w zorganizowanych imprezach plenerowych przejechaliśmy 877 km. Tegoroczny  plan zaliczenia 1000 km w sezonie zostanie przekroczony. Zapraszamy  sympatyków turystyki rowerowej do zapisywania się do naszego klubu.

 

 

Józef Włodarz

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed.Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.