Rajd „Nowaka”

Informacja

 

W dniu 9.08.2011 grupa członków naszego klubu turystyki rowerowej „Jednoślad” wzięła udział w spotkaniu z uczestnikami wyprawy rowerowej „Śladami Kazimierza Nowaka” . Kazimierz Nowak w latach 1931 – 1936 przejechał rowerem Afryke stroną wschodnią z północy na południe od Trypolisu do Kapsztadu . Wrócił stroną zachodnią  do Algieru pokonując  40000 km Spotkanie odbyło się w Domu Kultury. Przy kawie i herbacie uczestnicy jednego z etapów w Afryce zapoznali nas z trasą , którą tam przebyli. Zobaczyliśmy liczne zdjęcia oraz film ze spotkaniami z miejscową ludnością obrazujący  trudności trasy . Następnie uczestnicy 21 etapu sztafety czyli Kamila  Kielar i Michał Gargas z Krakowa podzielili się swoimi wspomnieniami ze swojej trasy , która wiedzie przez Polskę  do Ukrainy. Razem mają do przejechania 2000 km.. Jednym z etapów był właśnie Dobrodzień . Na pamiątkę naszego spotkania wręczyłem Kamili naszą chorągiewkę klubową , którą przypięła do swojego rowera ( co widać na załączonych zdjęciach) , jednocześnie zapewniając , że będzie jej towarzyszyła przez cały etap podróży co stanowi piękną promocję naszego miasteczka i klubu rowerowego.  Następnego dnia grupa ośmiu członków naszego klubu wraz z grupą rowerzystów z Brzegu odprowadziła Kamilę i Michała do Lublińca. Jechaliśmy przez Bąki , Bzinicę , Łagiewniki , Kośmidry . W Bzinicy  pokazaliśmy im cmentarz ewangelicki z grobem Karolinki.  W Lublińcu  pożegnaliśmy Kamilę i Michała , którzy  pojechali dalej do Woźnik –  kolejnego etapu ich  podróży i na pewno wspaniałej przygody. Dziękujemy im za miłe spotkanie i życzymy szczęśliwego dojechania do celu swej podróży czyli miasta Stryj na Ukrainie , gdzie urodził się Kazimierz Nowak  W załączeniu kilka zdjęć.

 

 

Józef Włodarz

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed.Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.