Wizyta członków organizacji „Zielony Świat” z miasta partnerskiego Czortkowa na Ukrainie

W dniach od 18.06.2013 do 23.06.2013 mieliśmy zaszczyt gościć w Dobrodzieniu sześcioosobową ukraińską grupę członków organizacji „Zielony Świat” z przewodniczącym kol. Aleksandrem Stepanenko na czele. Goście Ci zostali zaproszeni przez Urząd Miejski oraz Zarząd Klubu Turystyki Rowerowej „Jednoślad” w ramach rewizyty . Grupa czterech naszych członków gościła w roku ubiegłym w Czortkowie na Ukrainie , pokonując trasę na rowerach. Nasi goście do Polski przyjechali samochodem. Program ich pobytu opracował i realizował Zarząd Klubu. W środę  odbyło się spotkanie w Urzędzie Miejskim z jego władzami . Tego dnia zaplanowano także zwiedzanie atrakcji kulturalnych i turystycznych naszej Gminy na rowerach , które zorganizowaliśmy  naszym przyjaciołom  oraz  wizytę w Dobrotece. Wieczorem miało miejsce ognisko integracyjne z  udziałem członków  naszego klubu na gliniance Habas.  Następnego dnia podczas spływu kajakowego  z Zawadzkiego do Kolonowskiego grupa mogła podziwiać piękne i naturalne ukształtowanie rzeki Mała Panew. Zwiedziliśmy JuraPark w Krasiejowie oraz zorganizowaliśmy wycieczkę motorówką po jeziorze Turawskim . Kolejnego  dnia pojechaliśmy do Świerklańca  oraz Tarnowskich Gór , gdzie odwiedziliśmy Muzeum Chleba , sztolnię oraz zabytkową kopalnię srebra. Tego dnia w godzinach wieczornych nasi goście mieli możliwość zasmakowania jazdy konnej na „Rancho Tamiza” w Kolejce , gdzie nocowali. Zgodnie z planem , w sobotę pokazaliśmy naszym gościom Kraków. Była to wycieczka całodniowa a wieczorem wzięliśmy współnie udział w Spotkaniach  Zespołów Artystycznych Mniejszości Narodowych i Etnicznych „Źródło 2013”.  Burmistrz Dobrodzienia Pani Róza Koźlik w trakcie otwarcia imprezy przedstawiła gości  mieszkańcom Dobrodzienia. W niedzielę rano, tj. 23.06.2013 pożegnaliśmy naszych przyjaciół , którzy pełni wrażeń z pobytu w Dobrodzieniu udali się w drogę powrotną. Na twarzach naszych przyjaciół można było zauważyć radość z pobytu w naszym miasteczku a jednocześnie smutek związany z koniecznością powrotu do swojej rzeczywistości na Ukrainie. Składam serdeczne podziękowania Gminie Dobrodzień za wsparcie finansowe oraz wszystkim osobom , które poświęciły swój czas i zaangażowane były w organizację tej  wspaniałej i niezapomnianej dla obydwu stron wizyty.   W załączeniu zdjęcia.

Józef Włodarz

 

Category: 2013.06 - Czerwiec
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed.Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.