Archive for the Category » 2011.05 – Maj «

Rajd „Regolowiec 2012”

W dniu 2012-05-13 Zarząd Klubu Turystyki Rowerowej „Jednoślad” w Dobrodzieniu zorganizował rajd „Regolowiec 2012” czyli śladami hutnictwa Opolszczyzny. Miejscem docelowym była leśna polana pomiędzy Pludrami a Kolonowskiem zwana „Regolowiec”, gdzie w roku 1791 hrabia Filip Colonna założył osadę hutniczą , która przetrwała do początków XX wieku. O historii tego miejsca opowiedział nam biorący udział w rajdzie sołtys Pluder Pan Rajmund Lichota.  Do dziś istnieją tu pozostałości po dawnej zaporze wodnej na rzece Bziniczce . Mimo panującego zimna w rajdzie wzięło udział 29 rowerzystów  w tym dziewięcioosobowa grupa z Śierakowa Śląskiego. Na miejscu zorganizowaliśmy piknik z pieczeniem kiełbasek przy ognisku.

W miłej i sympatycznej atmosferze spędziliśmy na łonie natury niedzielne popołudnie . W załączeniu kilka zdjęć.

Józef Włodarz

 

Category: 2011.05 - Maj  Comments off

Pielgrzymka Rowerzystów’ na Górę św. Anny

W dniu 14.05.2011 członkowie naszego klubu  wzięli udział przy pięknej słonecznej pogodzie w „Pielgrzymce Rowerzystów’ na Górę św. Anny. Trasa wiodła przez Myślinę , Staniszcze , Kadłub , Wysoką .  Jechaliśmy grupą 27 osób z Dobrodzienia i Pluder. Z Dobrodzienia wyjechaliśmy o godz.10 a wróciliśmy o 19. Razem trasa liczyła 93 km. Uczestnicy z Pluder przejechali 120 km. Trasę zabezpieczał nasz klubowy „Patrol”. Po Mszy Św. w  Bazylice ,  na placu „Domu Pielgrzyma” odbył się konkurs wiedzy o Górze Św. Anny i prelekcja policjantów o przepisach ruchu drogowego dotyczących rowerzystów. . Na pamiątkę uczestnictwa otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom i plakietki.  Ogółem w Pielgrzymce uczestniczyło 600 rowerzystów. W załączeniu kilka zdjęć.

Józef Włodarz

Mapa

Mapa

more »

Category: 2011.05 - Maj  Comments off

Rajd Regolowca

Zgodnie z planem imprez w dniu 8.05.2011 zaliczyliśmy kolejną imprezę czyli „Rajd Regolowca” zorganizowaną przez Zarząd Klubu . W rajdzie wzięło udział 34 członków  i sympatyków klubu . Trasa prowadziła przez malownicze tereny leśne wzdłuż rzeczki „Bziniczka” i doliną „Małej Panwi” . Z Dobrodzienia pojechaliśmy do Pluder , gdzie dołączyła miejscowa grupa członków naszego klubu jak i sympatyków turystyki rowerowej. Dalej pojechaliśmy na „Regolowiec” .Tam  zrobiliśmy przerwę na piknik z pieczeniem kiełbasek i zabawą rzucania oponą rowerową  do celu . Powrotna  trasa wiodła przez Kolonowskie , Staniszcze , Myślinę i  Ligotę do Dobrodzienia i Pluder.

Przy pięknej ,  słonecznej pogodzie i wspaniałej atmosferze przejechaliśmy  45 km. . W załączeniu kilka zdjęć z rajdu.

Józef Włodarz

Rajd Reglowca

Rajd Reglowca

more »

Category: 2011.05 - Maj  Comments off