Archive for the Category » 2014.06 – Czerwiec «

Rajd samorządowców Zawadzkie

W dniu 28.06.2014 na zaproszenie Gminy Zawadzkie , grupa członków naszego klubu wzięła udział w rajdzie Samorządowców . Wspólnie z pracownikami naszej gminy oraz  pozostałymi uczestnikami rajdu zwiedziliśmy Ogród Edukacyjno- Turystyczny przy Nadleśnictwie Zawadzkie , Zamek Myśliwski Kąty , Skansen u Michała , Zabytkowy Młyn u Thiela w Żędowicach , zabytkową chatę w Kielczy. W trakcie rajdu organizatorzy przygotowali kilka posiłków a w restauracji Pana Brondera w Żędowicach rajd uświetniły swoim występem dzieci w spektaklu „ Ślaskie Beranie” . Odbyły się liczne konkursy w śród których przedstawiciel naszej Gminy kol. Krzysztof Kiwic otrzymał piękny puchar za wygranie konkursu „ jazda żółwiem”.  W rajdzie uczestniczyło 3 członków naszego klubu oraz siedmiu przedstawicieli naszej Gminy. W załączeniu kilka zdjęć.

Urbanek Tadeusz

Category: -- AKTUALNOŚCI, 2014.06 - Czerwiec  Comments off

Pielgrzymka – Góra Św. Anny 2014

W dniu 7.06.2014 Zarząd Klubu zorganizował wyjazd na IX Diecezjalna Pielgrzymkę rowerzystów na Górę Św. Anny. Z Dobrodzienia wyjechaliśmy o godz. 945 . Przy pięknej i słonecznej pogodzie dojechaliśmy na Górę Św. Anny o godz. 1300 robiąc po drodze dwie przerwy. Po mszy św. która rozpoczęła się o godz. 1400 udaliśmy się na rajski plac gdzie można było się posilić . Zrobiliśmy sobie również pamiątkowe zdjęcie przed pomnikiem Jana Pawła II . Do Dobrodzienia wróciliśmy o godz. 1930. W Pielgrzymce wzięło udział 38 rowerzystów z naszego klubu i zaprzyjaźniona grupa rowerzystów z Sierakowa Śląskiego. Ogółem w pielgrzymce udział wzięło 500 rowerzystów. Trasa liczyła 90 km z drogą powrotną. W załączeniu zdjęcia.

Józef Włodarz

Category: -- AKTUALNOŚCI, 2014.06 - Czerwiec  Comments off

Rajd „Rododendron 2014”

W dniu 1.06.2014 Zarząd Klubu zorganizował rajd rowerowy do Pawełek , gdzie mogliśmy podziwiać jedyne takie w naszej okolicy stanowisko różanecznika filetowego . Na miejscu spotkaliśmy zaprzyjaźnioną grupę rowerzystów z Sierakowa Śląskiego. W imprezie uczestniczyło 16 członków klubu. Trasa z drogą powrotną liczyła 50 km. W załączeniu kilka zdjęć.

Józef Włodarz

Category: -- AKTUALNOŚCI, 2014.06 - Czerwiec  Comments off

Rajd „Dni Ziemi Strzeleckiej”

W dniu 1.06.2014 na zaproszenie Burmistrza Strzelec Opolskich grupa członków naszego klubu uczestniczyła w Rajdzie z okazji „Dni Ziemi Strzeleckiej”. Trasa rajdu wiodła ścieżkami leśnymi z Strzelec Opolskich do Regolowca . Po drodze zatrzymaliśmy się w zameczku w Kątach . Na Regolowcu zostaliśmy poczęstowani przez organizatorów kawą. Po krótkiej przerwie wróciliśmy do Dobrodzienia śpiesząc się na kolejną dzisiejszą imprezę – „Rajd Rododendrona”  do Pawełek. W imprezie udział wzięło czterech członków klubu. Trasa liczyła 72 km. W załączeniu zdjęcia.

 

Józef Włodarz

Category: 2014.06 - Czerwiec  Comments off