Archive for the Category » 2013.06 – Czerwiec «

Rajd „Regolowiec 2013”

W dniu 30.06.2013 grupa 28 członków naszego klubu uczestniczyła w rajdzie rowerowym     „ Regolowiec 2013”.  Miejsce to jest pozostałością po osadzie hutniczej, założonej w 1761 roku przez hrabiego Filipa Colonnę nad rzeką Bziniczką koło Regolowej Góry. Powstał wtedy niewielki zakład hutniczy, który pracował do 1861 roku oraz osada składająca się z 8 domów hutniczych i leśniczówek. Osada przetrwała do początków XX wieku. Do dziś istnieją pozostałości po dawnej zaporze wodnej na Bziniczce. Obszar ten otacza malowniczy łańcuch wzniesień morenowych, porośniętych borami sosnowymi, w których występuje wiele chronionych i rzadkich gatunków roślin. Wśród tych wzniesień morenowych i lasów sosnowych spędziliśmy dzisiejsze niedzielne pogodne popołudnie.  W załączeniu zdjęcia.

Józef Włodarz

 

 

Category: 2013.06 - Czerwiec  Comments off

Wizyta członków organizacji „Zielony Świat” z miasta partnerskiego Czortkowa na Ukrainie

W dniach od 18.06.2013 do 23.06.2013 mieliśmy zaszczyt gościć w Dobrodzieniu sześcioosobową ukraińską grupę członków organizacji „Zielony Świat” z przewodniczącym kol. Aleksandrem Stepanenko na czele. Goście Ci zostali zaproszeni przez Urząd Miejski oraz Zarząd Klubu Turystyki Rowerowej „Jednoślad” w ramach rewizyty . Grupa czterech naszych członków gościła w roku ubiegłym w Czortkowie na Ukrainie , pokonując trasę na rowerach. Nasi goście do Polski przyjechali samochodem. Program ich pobytu opracował i realizował Zarząd Klubu. W środę  odbyło się spotkanie w Urzędzie Miejskim z jego władzami . Tego dnia zaplanowano także zwiedzanie atrakcji kulturalnych i turystycznych naszej Gminy na rowerach , które zorganizowaliśmy  naszym przyjaciołom  oraz  wizytę w Dobrotece. Wieczorem miało miejsce ognisko integracyjne z  udziałem członków  naszego klubu na gliniance Habas.  Następnego dnia podczas spływu kajakowego  z Zawadzkiego do Kolonowskiego grupa mogła podziwiać piękne i naturalne ukształtowanie rzeki Mała Panew. Zwiedziliśmy JuraPark w Krasiejowie oraz zorganizowaliśmy wycieczkę motorówką po jeziorze Turawskim . Kolejnego  dnia pojechaliśmy do Świerklańca  oraz Tarnowskich Gór , gdzie odwiedziliśmy Muzeum Chleba , sztolnię oraz zabytkową kopalnię srebra. Tego dnia w godzinach wieczornych nasi goście mieli możliwość zasmakowania jazdy konnej na „Rancho Tamiza” w Kolejce , gdzie nocowali. Zgodnie z planem , w sobotę pokazaliśmy naszym gościom Kraków. Była to wycieczka całodniowa a wieczorem wzięliśmy współnie udział w Spotkaniach  Zespołów Artystycznych Mniejszości Narodowych i Etnicznych „Źródło 2013”.  Burmistrz Dobrodzienia Pani Róza Koźlik w trakcie otwarcia imprezy przedstawiła gości  mieszkańcom Dobrodzienia. W niedzielę rano, tj. 23.06.2013 pożegnaliśmy naszych przyjaciół , którzy pełni wrażeń z pobytu w Dobrodzieniu udali się w drogę powrotną. Na twarzach naszych przyjaciół można było zauważyć radość z pobytu w naszym miasteczku a jednocześnie smutek związany z koniecznością powrotu do swojej rzeczywistości na Ukrainie. Składam serdeczne podziękowania Gminie Dobrodzień za wsparcie finansowe oraz wszystkim osobom , które poświęciły swój czas i zaangażowane były w organizację tej  wspaniałej i niezapomnianej dla obydwu stron wizyty.   W załączeniu zdjęcia.

Józef Włodarz

 

Category: 2013.06 - Czerwiec  Comments off

Habas 2013

W dniu 16.06.2016 odbyła się kolejna impreza plenerowa zorganizowana przez zarząd klubu pod nazwą „Habas 2013” W imprezie wzięło udział 19 rowerzystów z Dobrodzienia i Sierakowa. Przy pięknej , słonecznej pogodzie i wspanialej atmosferze spędziliśmy niedzielne popołudnie.

W załączeniu kilka zdjęć.

Józef Włodarz

Category: 2013.06 - Czerwiec  Comments off

Dzień Dziecka 2013

W dniu 15.06.2013 Zarząd Klubu zorganizował rajd rowerowy dla dzieci z okazji „Dnia Dziecka”. W rajdzie wzięło udział 25 dzieci z Dobrodzienia i Pluder . Obydwie grupy spotkały się na boisku w Bzinicy Nowej , gdzie zorganizowaliśmy dla dzieci piknik oraz liczne konkursy połączone z nagrodami. Dzieci otrzymały napoje , kiełbaskę i pieczywo. Zapoznaliśmy je  z przepisami ruchu drogowego dotyczącymi jazdy rowerem. Uśmiech i wyrażona radość na twarzy dziecka niech będzie podziękowaniem dla wszystkich sponsorów dzisiejszej imprezy. W załączeniu zdjęcia.

Józef Włodarz

Category: 2013.06 - Czerwiec  Comments off

„Rododendron 2013”

W dniu 9.06.2013 Zarząd Klubu zorganizował rajd rowerowy pod nazwą „Rododendron 2013” do miejscowości Pawełki , gdzie nasz kolega Piotr z Sierakowa opowiedział nam ciekawą historię powstania leśnego rezerwatu rododendronów oraz pałacyku myśliwskiego wraz z kościółkiem. Ogród wyglądał dzisiaj przepięknie o czym świadczą dołączone zdjęcia. Przy pięknej i słonecznej pogodzie przejechaliśmy grupą liczącą 28 rowerzystów 50 km. Do Dobrodzienia wróciliśmy o godz. 18:30.

 

Józef Włodarz

Category: 2013.06 - Czerwiec  Comments off

Rajd z okazji Dni Ziemi Strzeleckiej 2013

W dniu 2.06.2013 grupa członków naszego klubu uczestniczyła w rajdzie rowerowym zorganizowanym przez klub Turystyki Rowerowej „Kamienie Szlachetne” w Strzelcach Opolskich  w ramach obchodów „Dni Ziemi Strzeleckiej” W rajdzie brali również udział członkowie klubów z Opola i Bielska. Zwiedziliśmy miedzy innymi kościół Cystersów w Jemielnicy oraz leśne arboretum w Jaźwinie . Rajd zakończył się  w miejscowym parku , gdzie otrzymaliśmy posiłek oraz pamiątkowy puchar wraz z dyplomem uczestnictwa w imprezie. Przy pięknej słonecznej pogodzie oraz miłej atmosferze nasza grupa licząca 11 rowerzystów pokonała łącznie 110 km. W załączeniu kilka zdjęć.

Kolejna impreza – 9.06.2013 „ Rajd Rododendrona” do Pawełek. Wyjazd godz. 1400 .

 

Józef Włodarz

Category: 2013.06 - Czerwiec  Comments off