Archive for the Category » 2012.08 – Sierpień «

Rajd rowerowy z okazji 400-Lecia miejscowości Kocury

W dniu 1.08.2012 na zaproszenie Pani Sołtys Kocur Doroty Maleska wzięliśmy udział w rajdzie rowerowym zorganizowanym z okazji 400-Lecia tej miejscowości . Drogami leśnymi i polnymi rajd poprowadził Pan Norbert Maleska mieszkaniec Kocur , który opowiedział nam historię odwiedzanych miejsc. Sygnałem do rozpoczęcia rajdu był wystrzał armatni. Trasa wiodła przez przysiółek Górażdże , gdzie przez 260 lat mieszkał ród Von Bińkowski. Dalej przejeżdżaliśmy obok miejsc o takich nazwach jak – Tykula , Granice , Leśniok , Jeziora . Odwiedziliśmy „Kocie Górki” gdzie jest cmentarzysko zwierząt . Niedaleko leśniczówki znajdowała się kiedyś owczarnia z 400 letnia historią . Cegłę wypalano w piecach zlokalizowanych w miejscowym lesie . O florze i faunie występującej w lasach opowiedział nam miejscowy leśniczy. Przejeżdżaliśmy przez zabytkowy most z 1884 roku . Niedaleko mostu wypływają trzy źródła oraz rośnie 600 letni dąb. W miejscu zwanym Pnioki w latach 1932-35 wykarczowano las i powstały pola uprawne. Jadąc w kierunku miejscowości Poczołków napotkaliśmy po drodze mogiły pochowanych żołnierzy w okresie II wojny światowej. W miejscu zwanym „Chlebowa Dolina” odkryto mnóstwo skorup ceramicznych. Jest tutaj krzyż z roku 1827 upamiętniający przejście wojsk Napoleońskich.
Po powrocie do Kocur zostaliśmy poczęstowani kiełbaską z grilla .
W rajdzie wzięło udział 20 rowerzystów. Razem przejechaliśmy 25 km. Na pamiątkę tego spotkania zostawiliśmy Pani Dorocie i jej mężowi Norbertowi naszą klubową chorągiewkę.
W załączeniu zdjęcia.
Józef Włodarz

Category: 2012.08 - Sierpień  Comments off

Rajd rowerowy ze spływem kajakowym – Kielcza

W dniu 12.08.2012 Zarząd Klubu zorganizował rajd rowerowy do miejscowości Kielcza połączony ze spływem kajakowym na rzece Mała Panew. W rajdzie wzięła udział grupa rowerzystów z Sierakowa. Z Kielczy popłynęliśmy kajakami do Żędowic , gdzie przy zabytkowym młynie zorganizowaliśmy ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek. Właściciel młyna opowiedział nam jego historię i zapoznał z technologią mielenia zboża. W rajdzie udział wzięło 40 rowerzystów . Przejechaliśmy z drogą powrotną 60 km. W załączeniu zdjęcia z imprezy.

 

Józef Włodarz


Category: 2012.08 - Sierpień  Comments off