Archive for the Category » 2012.07 – Lipiec «

Fotorelacja z wyprawy do Czortkowa

 

Category: 2012.07 - Lipiec  Comments off

Rajd „Jasna Góra 2012”

W dniu 15.07.2012 Zarząd Klubu zorganizował rajd rowerowy na Jasną Górę . Z Dobrodzienia wyjechaliśmy o godz. 830. grupą liczącą 22 osoby. W miejscowości Jeżowa połączyliśmy się z 10 –  osobową grupą rowerzystów z Sierakowa Śląskiego. Dalej jechaliśmy drogami leśnymi i gminnymi przez miejscowości Zborowskie , Łebki , Jezioro ,Cisie , Blachownię , Kolonię Łojki i Stara Gorzelnię. Całą grupę prowadził kol. Paweł z Molnej.

Na Jasnej Górze wzięliśmy udział w mszy św. oraz zwiedziliśmy klasztor. Do domu wyjechaliśmy zgodnie z planem o godz. 1500. Przy pięknej ,  słonecznej pogodzie i wspaniałej atmosferze przejechaliśmy 122 km z drogą powrotną. W załączeniu kilka zdjęć.

 

Józef Włodarz

Category: 2012.07 - Lipiec  Comments off

Rajd Dobrzeń Wielki

W dniu 7.07.2012 na zaproszenie Wójta Gminy Dobrzeń Wielki grupa naszych rowerzystów wzięła udział w XI Rowerowym Zlocie „Dolina Małej Panwi”. Z Dobrodzienia wyjechaliśmy o godz. 700. Zbiórka wszystkich uczestników była w Czarnowąsach . Po krótkim spotkaniu w kościele pod wezwaniem Bożego Ciała zwiedziliśmy pobliski Dom Pomocy Społecznej. Następnie pojechaliśmy oznakowanym szlakiem św. Jakuba  przez  Borki , Dobrzeń Mały do Chróścic, gdzie poczęstowano nas w pięknej wiejskiej sali  kawą i kołoczem. Po drodze zwiedziliśmy szkołę i przedszkole w Czarnowąsach , most na rzece Mała Panew , elektrownię wodną i przepompownię , oraz Liceum Ogólnokształcące któe zostało utworzone jako pierwsze w Polsce na terenie wiejskim ( rok 1953/54 ). Dalej trasa wiodła poprzez piękne tereny rolniczo-leśne przez „Amerykę „ , Brzezie do Czarnowąs . Na tym etapie  zobaczyliśmy „Studzionke św. Rocha ” piękny kościół pątniczy św. Rocha z 1658 r. , kapliczkę „Łobrozek” , tereny rekreacyjne „Balaton” , zakłady Knauf i elektrownię Opole. Zakończenie imprezy nastąpiło w pięknej sali wiejskiej w Czarnowąsach , gdzie podano nam obiad i wręczono pamiątkowe upominki z rajdu. Niespodzianką dla wszystkich. był krótki występ miejscowego zespołu marżonetek. O godz. 1700 wyjechaliśmy do Dobrodzienia. Razem z drogą powrotna przejechaliśmy 130 km . W rajdzie uczestniczyło 10 członków naszego klubu. W załączeniu kilka zdjęć.

Józef Włodarz

Category: 2012.07 - Lipiec  Comments off