Archive for the Category » 2012.06 – Czerwiec «

Rajd rowerowy „Sieraków i okolice”

W dniu 24.06.2012 na zaproszenie członków klubu turystyki rowerowej z Sierakowa Ślaskiego ,  członkowie naszego klubu wzięli udział w wspólnym rajdzie pod nazwą „Sieraków i okolice”. Spotkanie obydwu grup nastąpiło przed placem kościelnym w miejscowości Jeżowa. Stąd pojechaliśmy przez Ciasną do Molnej , gdzie przy miejscowej OSP zostaliśmy poczęstowani kawą i kołoczem. O działalności straży opowiedział nam komendant straży. Następnie pojechaliśmy do Zborowskiego . Po drodze zwiedziliśmy pozostałości cmentarza ewangelickiego. O historii tego miejsca  opowiedział nam prof. Stefan Szpeil . W Zborowskiem zobaczyliśmy pozostałości po byłej fabryce fajek , w której od roku 1753 produkowano słynne na całą Europę gliniane fajki . Produkcja trwała około 100 lat. Dziennie produkowano 7000 fajek. Glinę uzyskiwano z miejscowych wyrobisk , których ślady widoczne są do dnia dzisiejszego. Dalej poprzez rezerwat „Łęk na Młynówką” , Ponoszów i Szklarnię dojechaliśmy do Sierakowa. Tutaj o historii tej miejscowości i zamku opowiedział nam uczestnik naszego rajdu kol. Piotr Patrzykowski z Sierakowa. Zakończenie rajdu nastąpiło na miejscowej strzelnicy , gdzie zorganizowano  konkurs strzelecki z broni pneumatycznej oraz poczęstowano kiełbaską z rożna. Dziękujemy Członkom  Klubu z Sierakowa a szczególnie państwu Magdzińskim za miłe przyjęcie , koleżeńską atmosferę i wspaniałą organizację rajdu. Po wspólnym odśpiewaniu piosenki „Już zabawa się skończyła” pojechaliśmy do Dobrodzienia. Do widzenia Sieraków !!!!! Dziękujemy !!!!!

W rajdzie uczestniczyło 46 rowerzystów i przy pięknej słonecznej pogodzie przejechaliśmy 56 km. W załączeniu kilka zdjęć.

Józef Włodarz

Category: 2012.06 - Czerwiec  Comments off

Rajd „Srebrne Źródło”

W dniu 10.06.2012  mimo niesprzyjającej pogody członkowie naszego klubu pojechali do „Srebrnego Żródła” leżącego w dolinie rzeki Jemielnicy niedaleko Krzyżowej Doliny. Z źródła wypływa strumień będący dopływem rzeczki Jemielnica. Występuje tu jedyne na terenie województwa opolskiego stanowisko cisa pospolitego w jego naturalnym środowisku i wiele gatunków rzadkich roślin. W rajdzie udział wzięło 17 rowerzystów . Z drogą powrotną przejechaliśmy 62 km. W załączeniu kilka zdjęć.

 

Józef Włodarz

Category: 2012.06 - Czerwiec  Comments off

II Strzelecki Rajd Rowerowy

W dniu 2012-06-03 na zaproszenie Urzędu Miejskiego w Strzelcach Opolskich ,  grupa sześciu członków naszego klubu wzięła udział w II Strzeleckim Rajdzie Rowerowym.

Trasa rajdu o długości 35 km. wiodła przez malownicze tereny Ziemi  Strzeleckiej. Zakończenie rajdu  nastąpiło w Parku Miejskim ,  gdzie organizatorzy poczęstowali nas kiełbaską z rożna i „kołoczem” z kawą. Drużyna nasza otrzymała  pamiątkowy puchar i dyplom uczestnictwa w rajdzie.  Z drogą dojazdową i powrotną przejechaliśmy dzisiaj       101 km.  W załączeniu kilka zdjęć.

Józef Włodarz

Category: 2012.06 - Czerwiec  Comments off

Rajd rowerowy z okazji Dnia Dziecka

W dniu 2.06.2012 Zarząd Klubu Turystyki Rowerowej „Jednoślad” zorganizował rajd rowerowy dla dzieci z okazji ich święta. W rajdzie uczestniczyło 32 dzieci z szkoły podstawowej w Dobrodzieniu i Pludrach. Obydwie grupy spotkały się przy cmentarzu ewangelickim w Bzinicy Nowej , gdzie Pan Rajmund Lichota opowiedział dzieciom historię powstania cmentarza,  gdzie pochowana została Karolinka , bohaterka piosenki „Poszła Karolinka do Gogolina”  Potem wspólnie pojechaliśmy nad „Stawek Myśliwski” gdzie dzieci otrzymały napoje , słodycze , kiełbaskę z rożna i pieczywo. W miejscu tym  odbyło się kilka konkursów połączonych z nagrodami, których  starczyło dla wszystkich dzieci. Przy miłej i sympatycznej atmosferze spędziliśmy z dziećmi sobotnie popołudnie. W załączeniu kilka zdjęć

Józef Włodarz

Category: 2012.06 - Czerwiec  Comments off