Archive for the Category » 2012.05 – Maj «

Rajd „Rododendrona” – Pawełki

W dniu 2012-05-27 Zarząd Klubu zorganizował kolejna imprezę plenerową pod nazwą „Rajd Rododendrona” do miejscowości Pawełki . Niedaleko od tej miejscowości w miejscu zwanym dzisiaj „Brzoza”  w roku 1928 Hrabia Ludwig von Ballestrem wybudował w środku lasu drewniany zamek , kościółek oraz założył ogród z drzewami rododendronów. W 1956 roku zamek został przeniesiony do Chorzowa , gdzie później spłonął a kościółek do Pawełek . Dzisiaj odwiedziliśmy te miejsca. W rajdzie uczestniczyło 26 rowerzystów i przy pięknej słonecznej pogodzie przejechaliśmy 50 km. W załączeniu kilka zdjęć.

Józef Włodarz

Category: 2012.05 - Maj  Comments off

VII Diecezjalna Pielgrzymka Rowerzystów – Góra Św. Anny

W dniu 19.05.2012 Zarząd Klubu Turystyki Rowerowej „Jednoślad” zorganizował wyjazd rowerzystów na VII Diecezjalną Pielgrzymkę Rowerzystów na Górę Św. Anny . W pielgrzymce uczestniczyło 41 rowerzystów . Przed wyjazdem błogosławieństwa udzielił nam  proboszcz ks. Alfred Waindoch. Pielgrzymkę zabezpieczał nasz klubowy „Patrol” , który okazał się  pomocny dla niektórych rowerzystów przy pokonaniu ostatnich kilometrów. Na Górę Św. Anny dojechaliśmy o godz.. 1330. Po mszy św. odbyło się spotkanie wszystkich rowerzystów na placu pielgrzyma , które zorganizowało Radio Plus Opole. .Razem w pielgrzymce uczestniczyło 700 osób. Do Dobrodzienia wróciliśmy o godz. 1930. Przy pięknej i słonecznej pogodzie przejechaliśmy na rowerkach 96 km. W załączeniu kilka zdjęć.

                                                                           Józef Włodarz

 

Category: 2012.05 - Maj  Comments off

Weekend Majowy 2012 z Klubem „Jednoślad”

Zarząd Klubu Turystyki Rowerowej ”Jednoślad” zorganizował w majowy weekend kilka imprez plenerowych dla swoich członków jak i sympatyków turystyki rowerowej. W imprezach wzięło udział 75 rowerzystów . Razem przejechaliśmy 315 km.

W dniu 27.04.2012 grupa naszych członków wzięła udział w rajdzie rowerowym zorganizowanym przez Oddział PTTK „Huta Andrzej” w Zawadzkiem. Zwiedziliśmy leśne arboretum przy leśniczówce Jaźwin , zespół poklasztorny Cystersów  w Jemielnicy ,               „ Śląski Katyń” w Barucie , Chatę Śląską w Kielczy i Izbę leśno – Przyrodniczą Nadleśnictwa Zawadzkie. W rajdzie tym wzięło udział 10 członków naszego klubu. Trasa liczyła 80 km.

W dniu 29 .04.2012 odbył się rajd dla średnio zaawansowanych rowerzystów na trasie Dobrodzień – Kadłub – Osiecko – Zębowice – Zawada i z powrotem . Trasa rajdu liczyła   100 km . udział wzięło 5 członków naszego klubu . Była to tzw. „czasówka”

W dniu 1.05.2012 odbyła się kolejna impreza plenerowa czyli rajd „Dookoła Turawy”.

Z Dobrodzienia do Turawy jechaliśmy ścieżkami leśnymi. Jezioro objechaliśmy wałem. Wróciliśmy do domu przez Ozimek , Krasiejów , Staniszcze Małe  i Myślinę. W rajdzie udział wzięło 30 członków naszego klubu. Trasa liczyła 70 km.

W dniu 3.05.2012 zorganizowaliśmy rajd rowerowy „Doliną Małej Panwi” Wspólnie z rowerzystami z Sierakowa Śląskiego zwiedziliśmy atrakcje turystyczne tego regionu. Rajd od Staniszcz Małych do Kadłuba i Spóroka poprowadziła Pani Janina Urbańczyk wraz z mężem . Pani Janina jest miejscowym przewodnikiem turystyki rowerowej . Zwiedziliśmy „Czarny Dół” , „Żródełko zgody i miłości” , „Ptasi stawek” , kościół w Staniszczach , zabytkowy most w Ozimku. Zostaliśmy poczęstowani kołoczem i kawą a w Krasiejowie zjedliśmy pyszną zupę. Za wspaniałe przyjęcie naszej grupy wręczyliśmy Pani Urbańczyk pamiątkowy puchar .

W rajdzie uczestniczyło 31 rowerzystów . Przejechaliśmy 65 km.

W załączeniu zdjęcia z poszczególnych imprez.

 

Józef Włodarz

Rajd PTTK Zawadzkie


Category: 2012.05 - Maj  Comments off

Rajd „Dookoła Turawy”


Category: 2012.05 - Maj  Comments off

Rajd „Doliną małej Panwi”

Category: 2012.05 - Maj  Comments off