Archive for the Category » 2011.08 – Sierpień «

Rajd „Staniszcze Małe”

W dniu 20.08.2011 Zarząd Klubu Turystyki Rowerowej „Jednoślad” zorganizował kolejny rajd rowerowy. Tym razem pojechaliśmy do miejscowości Staniszcze Małe ,  celem zwiedzenia ścieżki przyrodniczo – dydaktycznej, gdzie zlokalizowano cztery przystanki dydaktyczne. Atrakcją jest źródełko „Stoczek”  gdzie  można było się napić bardzo smacznej i zimnej wody. W sąsiedztwie źródła występuje wiele ciekawych i chronionych gatunków roślin . Można tu spotkać jednego z najbardziej ubarwionych motyli w Polsce czyli „pazia królowej” oraz liczne gatunki płazów , ptaków lęgowych i ssaków.

Trasa rajdu wiodła w większości drogami leśnymi i polnymi co stanowi dodatkową atrakcję . Z Dobrodzienia  do Staniszcz Małych   pojechaliśmy przez Ligotę Dobrodzieńską i Myślinę. Wróciliśmy przez Kolonowskie , Regolowiec , Pludry i Bąki do Dobrodzienia. Razem trasa liczyła 45 km.  W rajdzie wzięło udział jedenastu członków naszego klubu. W załączeniu kilka zdjęć.

 

 

Józef Włodarz

Category: 2011.08 - Sierpień  Comments off

Wyścig 100km

W wyścigu na trasie Pludry-Dobrodzień-Turawa-Zawada wzięło udział dwóch członków naszego klubu.

Czas w którym została pokonana trasa wynosi 4 godziny.

Category: 2011.08 - Sierpień  Comments off

Rajd „Nowaka”

Informacja

 

W dniu 9.08.2011 grupa członków naszego klubu turystyki rowerowej „Jednoślad” wzięła udział w spotkaniu z uczestnikami wyprawy rowerowej „Śladami Kazimierza Nowaka” . Kazimierz Nowak w latach 1931 – 1936 przejechał rowerem Afryke stroną wschodnią z północy na południe od Trypolisu do Kapsztadu . Wrócił stroną zachodnią  do Algieru pokonując  40000 km Spotkanie odbyło się w Domu Kultury. Przy kawie i herbacie uczestnicy jednego z etapów w Afryce zapoznali nas z trasą , którą tam przebyli. Zobaczyliśmy liczne zdjęcia oraz film ze spotkaniami z miejscową ludnością obrazujący  trudności trasy . Następnie uczestnicy 21 etapu sztafety czyli Kamila  Kielar i Michał Gargas z Krakowa podzielili się swoimi wspomnieniami ze swojej trasy , która wiedzie przez Polskę  do Ukrainy. Razem mają do przejechania 2000 km.. Jednym z etapów był właśnie Dobrodzień . Na pamiątkę naszego spotkania wręczyłem Kamili naszą chorągiewkę klubową , którą przypięła do swojego rowera ( co widać na załączonych zdjęciach) , jednocześnie zapewniając , że będzie jej towarzyszyła przez cały etap podróży co stanowi piękną promocję naszego miasteczka i klubu rowerowego.  Następnego dnia grupa ośmiu członków naszego klubu wraz z grupą rowerzystów z Brzegu odprowadziła Kamilę i Michała do Lublińca. Jechaliśmy przez Bąki , Bzinicę , Łagiewniki , Kośmidry . W Bzinicy  pokazaliśmy im cmentarz ewangelicki z grobem Karolinki.  W Lublińcu  pożegnaliśmy Kamilę i Michała , którzy  pojechali dalej do Woźnik –  kolejnego etapu ich  podróży i na pewno wspaniałej przygody. Dziękujemy im za miłe spotkanie i życzymy szczęśliwego dojechania do celu swej podróży czyli miasta Stryj na Ukrainie , gdzie urodził się Kazimierz Nowak  W załączeniu kilka zdjęć.

 

 

Józef Włodarz

Category: 2011.08 - Sierpień  Comments off

Rajd Posmyk

W dniu 7.08.2011 członkowie naszego klubu zaliczyli kolejną imprezę grupową– rajd do  Posmyka . Trasa wiodła z Dobrodzienia przez Bąki , Łagiewniki Małe , Kośmidry , Lubliniec do Posmyka. W rajdzie wzięło udział 19 członków klubu jak i sympatyków turystyki rowerowej. W drodze powrotnej od Lublińca lało ale nam to nie przeszkadzało . Jazda rowerem w deszczu też ma swój niepowtarzalny urok . Kto tego jeszcze nie doznał , niech żałuje i do naszego klubu się wpisuje. Razem przejechaliśmy 60km w miłej , sympatycznej i koleżeńskiej atmosferze. W załączeniu kilka zdjęć . Zapraszamy do kolejnych imprez.

 

 

 

Józef Włodarz

Tadeusz Urbanek

Category: 2011.08 - Sierpień  Comments off