Archive for the Category » 2011.09 – Wrzesień «

Rajd „Zakończenie Sezonu”

W dniu 2011-09-25 Zarząd Klubu Turystyki Rowerowej „Jednoślad” zorganizował kolejną imprezę plenerową pod nazwą „Zakończenie Sezonu 2011”

W rajdzie wzięło udział pięćdziesięciu  rowerzystów. Byli to członkowie naszego klubu , sympatycy turystyki rowerowej jak również grupa rowerzystów z oddziału PTTK przy Hucie Andrzej w Zawadzkiem. Trasa liczyła 32 km . Imprezę zakończyliśmy ogniskiem z kiełbaskami , pieczywem i napojami na gliniance Habas . Przy pięknej , słonecznej pogodzie i koleżeńskiej atmosferze zakończyliśmy uroczyście  tegoroczny sezon. W załączeniu kilka zdjęć.                                                                                                                                    Jednak dzisiejsza impreza nie kończy sezonu. Planujemy kolejne rajdy. W dniu 2011-10 – 08 na zaproszenie Członków Klubu Turystyki Rowerowej PTTK przy Hucie Andrzej w Zawadzkiem jedziemy na rajd gwiaździsty „Doliną Małej Panwi” do miejscowości Fosowskie.

Kolejną imprezę przygotowujemy na dzień 2011-10-16 . Będzie to maraton kolarski pod nazwą „Dobrodzieńska Seta” czyli przejechanie 100 km w czasie do 5 godzin. Do udziału w imprezach zapraszamy członków klubu jak i sympatyków turystyki rowerowej. Maraton traktujemy jako imprezę otwartą dla wszystkich.

Bliższe informacje – 602158206

34- 3537312

Józef Włodarz

Tadeusz Urbanek

Category: 2011.09 - Wrzesień  Comments off

Rajd „Kadłub”

W dniu 4 .09.2011 Zarząd Klubu Turystyki Rowerowej „Jednoślad” zorganizował kolejną siedemnastą imprezę plenerową w tegorocznym sezonie . Tym razem pojechaliśmy do Spóroka i Kadłuba pod Strzelcami Opolskimi . W Spóroku przywitała naszą grupę Pani Urbańczyk Janina wraz z mężem i koleżanką. Wspólnie pojechaliśmy zwiedzić                „Ptasi Stawek” oraz „Źródełko Zgody i Miłości” . Następnie w Centrum Aktywności Wiejskiej zostaliśmy poczęstowani kawą i kołoczem . Tam zobaczyliśmy również „Mieszkanie Romantyczne” czyli wyposażony w niezbędne meble pokoik ,  gdzie zwaśnione pary mogą dojść do porozumienia po spędzeniu romantycznego wieczoru i nocy. Chętnych nie brakuje , bo do tego „porozumienia” otrzymują kolację i winko gratis a rozwodów w Spóroku nie ma. Potem z naszymi przewodnikami pojechaliśmy do Kadłuba , gdzie zwiedziliśmy „Choleraberg „ W miejscu tym pochowano w roku 1873 wszystkich zmarłych z tej okolicy na epidemię cholery. Serdecznie dziękujemy naszym przewodnikom za bezinteresowne zapoznanie nas z historią tych miejsc oraz poczęstunek. Na pamiątkę tego spotkania wręczyliśmy Pani Urbańczyk i jej mężowi naszą klubową chorągiewkę.

W rajdzie wzięło udział 40 członków i sympatyków naszego klubu. Przy pięknej , słonecznej pogodzie i miłej atmosferze pokonaliśmy 65 km. W pełni zrelaksowani wróciliśmy do Dobrodzienia o godz. 20.W załączeniu kilka zdjęć. Informacje i zdjęcia z poszczególnych imprez prezentujemy na naszej tablicy informacyjnej w rynku obok ogródka letniego.

Do 4.09.2011 w zorganizowanych imprezach plenerowych przejechaliśmy 877 km. Tegoroczny  plan zaliczenia 1000 km w sezonie zostanie przekroczony. Zapraszamy  sympatyków turystyki rowerowej do zapisywania się do naszego klubu.

 

 

Józef Włodarz

Category: 2011.09 - Wrzesień  Comments off