Author Archive

Rajd – Zamek Kąty 2011

W dniu 2011-06-18 członkowie naszego klubu turystyki rowerowej „Jednoślad” wzięli udział w rajdzie „Zamek Kąty 2011” zorganizowanym przez PTTK Huta Andrzej w Zawadzkiem.

Z Dobrodzienia wyjechaliśmy o godz. 8,30 do Pluder ,  gdzie dołączyła miejscowa grupa naszych członków . Razem dojechaliśmy do miejsca zbiórki w Zawadzkiem – Świerkle . Potem  wyruszyliśmy do celu naszego rajdu czyli zabytkowej stodoły leśnictwa Dębie. Po drodze odwiedziliśmy Centrum Edukacyjne przy Nadleśnictwie Zawadzkie . Na placu przy  Zabytkowej Stodole odbyło się otwarcie rajdu oraz biesiada z pieczeniem kiełbasek i liczne konkursy. Do Dobrodzienia wróciliśmy drogami leśnymi . W imprezie wzięło udział 23 członków naszego klubu. Razem przejechaliśmy trasę liczącą 55 km. W załączeniu kilka zdjęć.

Józek Włodarz
Tadeusz Urbanek

more »

Category: 2011.06 - Czerwiec  Comments off

Rajd Rododendrona

W dniu 4.06.2011 Zarząd Klubu Turystyki Rowerowej „Jednoślad” zorganizował „Rajd Rododendrona „ do miejscowości Pawełki . W rajdzie uczestniczyło 18 członków naszego klubu z Dobrodzienia i Pluder. Przy pięknej , słonecznej pogodzie i miłej atmosferze pokonaliśmy 50 km.  W załączeniu kilka zdjęć.

Józef Włodarz

more »

Category: 2011.06 - Czerwiec  Comments off

Pielgrzymka Rowerzystów’ na Górę św. Anny

W dniu 14.05.2011 członkowie naszego klubu  wzięli udział przy pięknej słonecznej pogodzie w „Pielgrzymce Rowerzystów’ na Górę św. Anny. Trasa wiodła przez Myślinę , Staniszcze , Kadłub , Wysoką .  Jechaliśmy grupą 27 osób z Dobrodzienia i Pluder. Z Dobrodzienia wyjechaliśmy o godz.10 a wróciliśmy o 19. Razem trasa liczyła 93 km. Uczestnicy z Pluder przejechali 120 km. Trasę zabezpieczał nasz klubowy „Patrol”. Po Mszy Św. w  Bazylice ,  na placu „Domu Pielgrzyma” odbył się konkurs wiedzy o Górze Św. Anny i prelekcja policjantów o przepisach ruchu drogowego dotyczących rowerzystów. . Na pamiątkę uczestnictwa otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom i plakietki.  Ogółem w Pielgrzymce uczestniczyło 600 rowerzystów. W załączeniu kilka zdjęć.

Józef Włodarz

Mapa

Mapa

more »

Category: 2011.05 - Maj  Comments off

Rajd Regolowca

Zgodnie z planem imprez w dniu 8.05.2011 zaliczyliśmy kolejną imprezę czyli „Rajd Regolowca” zorganizowaną przez Zarząd Klubu . W rajdzie wzięło udział 34 członków  i sympatyków klubu . Trasa prowadziła przez malownicze tereny leśne wzdłuż rzeczki „Bziniczka” i doliną „Małej Panwi” . Z Dobrodzienia pojechaliśmy do Pluder , gdzie dołączyła miejscowa grupa członków naszego klubu jak i sympatyków turystyki rowerowej. Dalej pojechaliśmy na „Regolowiec” .Tam  zrobiliśmy przerwę na piknik z pieczeniem kiełbasek i zabawą rzucania oponą rowerową  do celu . Powrotna  trasa wiodła przez Kolonowskie , Staniszcze , Myślinę i  Ligotę do Dobrodzienia i Pluder.

Przy pięknej ,  słonecznej pogodzie i wspaniałej atmosferze przejechaliśmy  45 km. . W załączeniu kilka zdjęć z rajdu.

Józef Włodarz

Rajd Reglowca

Rajd Reglowca

more »

Category: 2011.05 - Maj  Comments off